Tesbihler

Zen Pırlanta, erkekler için yarattığı aksesuar koleksiyonu ile maskülen çizgilere ışıltı katıyor. Erkeklerin vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer alan tesbihler pırlanta ile buluşuyor...
Filtreler
Sırala

Zen Tesbih Modelleri Pırlanta Işıltısıyla Buluşuyor

Altının klasik detaylarıyla hareketlilik kazanan tesbihler başta olmak üzere birçok tasarım; Zen Pırlanta tesbih koleksiyonu içerisinde kendisine çok özel bir yer buluyor! İncelikli işçiliğin vücut bulmuş hali lapis tesbih, siyahın asaletini üzerinde taşıyan oniks altın tesbih, ışıltısıyla göz alıcı güzellikte kehribar altın tesbih ve daha fazlası; Zen Pırlanta’nın eşsiz dokunuşlarıyla tasarlandı. Pırlanta ve gümüşü bir araya getiren pırlantalı gümüş tesbih, çok daha modern bir görünüm arzulayan erkeklere bir tasarımdan çok daha fazlasını vadediyor. 

Akik ile tasarlanan akik tesbih ise tutkunun rengi kırmızıyı üzerinde taşıyor. Benzersiz bir tasarım olduğunu kanıtlayan ay yıldız pırlantalı gümüş tesbih, tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Pırlanta ve altının uyumuyla dinamizm kazanan siyah pırlantalı altın tesbih hem tasarımıyla hem de sembolize ettikleriyle büyük bir anlam kazanıyor. Geçmişten günümüze Türk geleneğinde özel bir yer edinen tesbihler, Zen Pırlanta’nın ayrıcalığını üzerinde taşıyor. Özel hediyeler arasında yer alan tesbihleri sevdiklerinize hediye olarak sunabilirsiniz. Zen Pırlanta, tesbih modellerinde pırlantanın ışıltısına yer vermeye devam ediyor!

Tesbihler, erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Zen; bir elmasın mükemmel kesimiyle, doğal taşların ışıltısını ve manevi değerini bütünleştiren seçkin koleksiyonuyla kalbinize uzanıyor. Zen tesbih modelleri, huzur ve dinginliğin en saf halinden ilham alınarak tasarlandı. Özel günlerde sevdikleriniz için kusursuz bir armağan olmaya aday Zen tesbih tasarımları, pırlanta ustalarının zanaatkar dokunuşlarına ev sahipliği yapıyor. Her biri birbirinden eşsiz pırlanta altın tesbih modellerinin yanı sıra Zen’in seçkin koleksiyonunda diğer değerli ve anlamlı taşlardan da izler bulunuyor. Zen kalitesini tarzınıza taşıyabileceğiniz tesbihlerin yanı sıra kalemler de sevdikleriniz için özel günlerde muhteşem bir armağan olacak.

Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Tesbih Hangi Taşlardan Oluşuyor?

Tesbih taşı; kehribar, akik, oniks, kuvars, sedef gibi taşların yanı sıra pırlanta ve altın gibi değerli elementlerden de oluşur. İnce ve zarif işçilik, hassas dokunuşlar ve sıra dışı tasarımlara ev sahipliği yapan Zen’in tesbih koleksiyonu, sadece stilinizi güçlendirmekle kalmayacak. Aynı zamanda manevi değerlere dokunarak ruhunuzun dinginleştirecek.

Terapilerin vazgeçilmez taşı akik, şifanın taşı olarak kabul edilen kuvars, hafif ve yumuşak dokusuyla kehribar… Tüm bu anlamlı taşlar, Zen ayrıcalıklarıyla ruhunuza dokunacak şekilde özel tasarımlarda hayat buluyor. Ayrıca Zen dokunuşlarını hissedebileceğiniz sonsuz huzurun taşı pırlanta detaylarıyla büyüleyen tesbihler de koleksiyonda göz kamaştırıyor.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Tesbih çeşitleri; akikten altına, pırlantadan gümüşe, oniksten kehribara, yeşil kaplan gözünden lapise kadar oldukça geniş yelpazelidir. Her biri başka bir anlam ve auraya ev sahipliği yapan bu taşlar, ruhsal dinginliğin ve sağlığın koruyucu birer parçası konumunda. Göklerin sembolü olarak kabul edilen lapis, kendine özgü muhteşem renk tonu ve ışıltısıyla göz kamaştırır.

Sorumluluğun ve bilincin taşı oniks ise korku ve kaygı dibi durumları dengeler. İçsel bir dinginlik oluşturur. Kişinin kendisine olan güvenini artırır. Muhteşem ışıltısı siyah rengi ile büyüler. Zanaatkarların vazgeçilmez taşı olan malachite ise tesbih formunda ruhunuza neşe katar. Kederden ve acından uzaklaştıran bu değerli taş, asırlarıdır mutluluğun sağlayıcısı olarak kabul edilir.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Tesbih Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tesbih alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tesbihi oluşturan tesbih taşı kalitesidir. Aynı zamanda tesbihin değerini ve kalitesini belirleyen bir diğer unsur ise onun üreticisi olan zanaatkarın harcadığı emektir. Zanaatkarın tecrübesi, tesbihin kusursuzluğuna yansır. Dış yüzeyi pürüzsüz ve parlak tesbihler, kusursuz bir el işçiliğinden geçerek ruhunuza uzanır.

Dua ederken asırlardır süregelen kültürün bir parçası olarak kullanılan tesbihlerin kalitesi, içsel yolculuğun gücünü de belirler. Zen’in özel tesbih koleksiyonu tüm detaylarıyla ruhunuza hitap edecek. Altın tesbih modelleri, muhteşem ışıltısıyla büyülerken koleksiyonda yer alan akik tesbih çeşitleri, ruhunuzda eşsiz bir iz bırakacak.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

En İyi Tesbih Modeli Nedir?

En çok tercih edilen tesbih modelleri; altın tesbih, pırlantalı altın tesbih, akik tesbih gibi modellerdir. Zen’in tüm detaylarıyla özenle hazırlanmış koleksiyonunda tüm değerli ve anlamlı taşlardan örnekler bulunuyor. Ruhunuza dokunacak muhteşem anlamları, seçkin tasarımları, büyüleyici ışıltılarıyla Zen tesbih modelleri, sevdikleriniz için özel günlerde kusursuz bir armağan olacak. Ayrıca Zen’in seçkin koleksiyonu, tarzınız ve ruhsal yolculuğunuz için birbirinden eşsiz tasarımlara da ev sahipliği yapıyor.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Neden Zen Tesbihleri Tercih Etmelisiniz?

Akik ve kehribar tesbih, tüm modeller arasında en çok tercih edilenlerdir. Zen’in usta zanaatkarların özel dokunuşlarıyla oluşturulmuş tesbih koleksiyonunda, kaliteli ve usta işi dokunuşları derinlikli olarak hissedeceksiniz. Kehribar ve akik gibi en çok tercih edilen tesbih taşı çeşitlerinin yanı sıra koleksiyonda altın ve pırlantanın muhteşem ışıltısıyla göz kamaştıran modeller de yer alıyor.