Alyans, bir çiftin birlikteliğini en güzel şekilde simgelerken, modeli ile de onları yansıtıyor.
Estetik ve usta işçiliğin harmanlanmasından doğan Zen alyans modelleri, birbirinden farklı seçenekler sunuyor.
Filtreler
Sırala

Hızlı Gönderi

Alyans

Her aşk hikayesi, biricik ve özeldir. Alyanslar ise biricik aşk hikayelerinin en seçkin sembolüdür. Mutlu birlikteliklerin, sonsuz bağlılığın ve efsanevi aşkların simgesi alyanslar, Zen’in zanaatkar dokunuşlarıyla hazırlanmış özel tasarımlarda hayat buluyor. Zen alyans koleksiyonu, ruhunuza dokunmakla kalmayacak. Biricik aşkınızın parmaklarınızda gururla taşıyacağınız en muhteşem nişanesi olacak! Zen’in sevginizi sonsuzluğa taşıyacak seçkin koleksiyonunda sizleri hangi model ve tasarımlar mı bekliyor? 

Estetiğin ve zarafetin kesişim noktası modern tasarım alyanslar, zamansızlığın en eşsiz formu klasik modeller ve Zen sonsuzluğu ile mühürlenmiş özel tasarımlar… Her biri kusursuz, her biri aşkınızın hikayesi kadar biricik… Pırlanta, altın ve değerli taşların muhteşem ışıltısını yeni sezon alyans koleksiyonu içerisinde Zen zanaatkarlığı ile yakından keşfedin!

Alyans Modelleri

Alyanslar, asırlardır evlilik akdinin ve sevgi bağlılığının sembolü olarak kullanılmıştır. İlk kez Antik Mısır’da aşkların nişanesi olarak parmaklardaki yerini alan alyanslar, evliliğin sonsuzluğunu ve dayanıklılığını temsil eder. Roma döneminde ise artık sadece evlilik akdinin bir nişanesi olmaktan çok daha fazlasıdır. Roma döneminde çok büyük oranda altın ve gümüşten imal edilen bu yüzükler, evlilik bağının sadakatinin bir sembolü konumundadır.

Orta Çağa gelindiğinde evlilik törenlerinin ayrılmaz bir parçası haline dönüşen alyanslar, 19. yüzyılda ise bugünkü ihtişamlı anlamına ulaştı. Zen yeni sezon alyans koleksiyonu, alyansların tarihsel ve kadim anlamından ilham alınarak özenle tasarlandı. Alyansların efsanevi anlamının pırlanta zarafetiyle kesiştiği seçkin tasarımlar, değerli taşların büyüsüne ev sahipliği yapan modeller ve tüm detaylarıyla modern bir görünüm vadeden özel tasarımlar Zen dokunuşlarıyla sonsuz aşkınıza şahitlik etmeyi bekliyor!

Zen Alyans Modelleri

Fransızca’dan dilimize geçen alyans kelimesinin etimolojisinde “bağlılık” kelimesi yer alıyor. Aşkın en önemli unsuru olan bağlılık yemini bu nedenle alyansla taçlandırılıyor. Alyansın dairesel şekli sonsuzluğu işaret ediyor ve ruh eşi insanları birbirine bağlayan bu söz yüzüğü, çiftlerin sonsuza dek bir arada olma sözünün nişanesi oluyor. Bu süreç Zen Pırlanta’nın yaratıcı tasarımı ve kaliteli işçiliği ile eşsiz bir serüvene dönüşüyor. Evlilik yolundaki çiftler, aşklarının mührü olarak seçtikleri alyans yüzük ile en mutlu günlerini daha da özel kılar. Bu nedenle yüzük seçimi her çift için ayrı bir heyecan, ayrı bir mutluluktur.

Çiftler, alyans modellerine bakarken aşklarını yansıtacak ve ömür boyu sıkılmayacakları bir yüzük bulmak ister. Birbirinden anlamlı alyans yüzüklerin en doğru adresi ise Zen Pırlanta’dır. Özgün ve sıra dışı alyans tasarımlarının yer aldığı bu koleksiyonun içerisinde sarı altın, pembe altın ve pırlanta bezeli altından yapılmış alyans modelleri yer alıyor. Pırlanta ağırlıklı alyans modelleri görenleri kendisine hayran bırakıyor. Klasikten moderne uzanan skala ile Zen, çiftlere birçok farklı alyans seçeneği sunuyor: Klasik bir sadelikten yana olanlara, pırlanta ışıltısı isteyenlere, altının sarı, beyaz ya da pembe halini sevenlere; kısacası bütün çiftlere hitap etmeyi başarıyor. Bütün tasarımlarda şıklığın ön plana çıktığı alyansları, tektaş yüzükleriniz ve bütün kıyafetlerinizle rahatlıkla kullanabilir, aşkınıza olan bağlılığınızı şık bir şekilde gösterebilirsiniz. Bağlılığın en şık hali Zen’de.

Erkek Alyans Modelleri

Mutlu aşkların en özel nişanesi alyanslar, çiftlerin tutkulu hikayelerinden izler taşır. Erkek alyans modelleri de aynı ölçüde çiftlerin aşk hikayesini yansıtabilecek detaylara ev sahipliği yapmalıdır. Sade, şık, estetik ve zarif bir erkek alyans tercihinde bulunmak kişisel zevkler kadar tasarımın kalitesiyle de orantılıdır.

Zen, seçkin dokunuşlarla özel olarak tasarlanan alyans koleksiyonuyla erkeklerin ruhuna da hitap ediyor. Aşkınızın birer simgesi, sevginin eşsiz bir parçası olacak muhteşem alyanslar, Zen’in sanatsal tasarımlarıyla göz kamaştırıyor. Geleneksel dokusuyla büyüleyen klasik tasarımlar, sade bir şıklık arayışında olan erkeklere hitap ediyor.

Her şart altında özgün, özel ve biricik detaylara stilinde yer vermek isteyen erkekler için de Zen’in özel dokunuşlarla tasarladığı modeller koleksiyonda yer alıyor. Zen ayrıcalıklarını derinlikli olarak hissedeceğiniz erkek alyans modelleri, sadeliği ve şıklığı parmaklarınıza taşıyacak!

Kadın Alyans Modelleri

Zen’in usta zanaatkarlığının ürünü kadın alyans modelleri de tüm detaylarıyla göz kamaştırıcı. Taşlı, taşsız, kalın ya da ince tasarımların ayrı ayrı ışıldadığı Zen mühürlü kadın alyansları, farklı renk seçeneklerine de ev sahipliği yapıyor. Altın, rose, gümüş renklerinin kusursuzluğunu, aşkınızın biricik anlamıyla bütünleştiren kadın alyanslar, aynı zamanda pırlanta detaylarıyla da ön plana çıkıyor.

Zen kalitesini kusursuzlukla yansıtan özel tasarımlar, aşkınızın nişanesi olmanın yanı sıra stilinizin de vazgeçilmezleri arasına dahil olacak! Üstelik pırlanta detaylarıyla bezenmiş alyanslara, diğer yüzük modelleriyle aynı anda parmaklarınızda yer verebilirsiniz. 

Sade Alyans Modelleri

Sadelik ve zarafet, aşkınızın saflığını ifade etmenin en özel yollarındandır. Aşkın en saf hali Zen sade alyans modelleri, sarı ve beyaz altının ışıltısını büyüleyici detaylarla yansıtıyor. Modern ve minimalist görünümleriyle parmaklarınızı Zen kalitesiyle buluşturan klasik tasarımlar, sadeliğin zarafetini ışıltıyla parmaklarınıza taşıyor.

Özellikle gösterişli tasarımlar yerine evlilik bağının anlamlı yoluna odaklanmak isteyenler için mükemmel bir tercih olabilecek sade alyans modelleri, klasik detaylarıyla ön plana çıkıyor. Gündelik yaşamda stilinizin ayrılmaz bir parçası olmaya aday sade alyanslar, iç kısımda yer alan aşkınıza ait özel bir mesajla aşkınızın anlamına anlam katacak!

Zarif Alyans Modelleri

Zarif alyans modelleri, aşkınızın hikayesini oluşturan anları yüzüğünüze kaydetmek için muhteşem bir tercihtir. Alyansınızın içerisine; aşkınızın dönüm noktalarını, mutlu birlikteliğinizin unutulmaz anlarını Zen kalitesiyle mühürletebilirsiniz. İsimlerinizin baş harfi, evlilik ya da tanışma tarihi, özel ve kişisel mesajlar, özel sembol ve ikonlar başta olmak üzere aşkınızın nişanesini, aşkınızın hikayesinden izler taçlandırabilirsiniz.

Üstelik Zen ayrıcalıklarını özel tasarımların şıklığı eşliğinde hissedebilirsiniz. Kalbinize uzanacak özel tasarımlar, Zen’in zarif dokunuşlarıyla göz kamaştıracak. 

Altın Alyans Nişan Yüzükleri

Her biri aşkınıza özel detaylara ev sahipliği yapan Zen altın alyans koleksiyonu, altın ışıltısı ile gözleri kamaştırıyor. Altın alyans yüzükler, tarihin en efsanevi elementi altın ve muhteşem ışıltı kaynağı pırlantanın zarif dokusuna aynı anda ev sahipliği yapıyor. Tüm detaylarıyla göz kamaştıran, aşkınızın nişanesini zarafetle buluşturan altın alyans nişan yüzükleri, tamamen modern tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Pırlanta tektaş yüzüklerle büyüleyici bir uyum kuran pırlanta altın alyanslar, şıklığınızı zarafetle bütünleştirecek!

Altın Alyans Söz Yüzükleri

Altın alyanslar, çok uzun bir süre evlilik akdinin en kusursuz sembolü olarak kabul edilmiştir. Dairesel formuyla; zamansızlığı, ölümsüz aşkları ve sonsuz bağlılığı ifade eden altın alyans söz yüzükleri, ömür boyu sürecek mutlu birlikteliklerin en yakın şahididir. Altın sarısının eşsiz tonu ve büyüleyici ışıltısı, Zen’in özel tasarımlarında hayat bulur.. Tüm detaylarıyla zarafeti; estetik ve şıklıkla bütünleştiren altın alyanslar, Zen zanaatkarlığından özel dokunuşlarla sonsuz aşkınızın zarafet dolu simgesi olacak!

Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Alyans Ne Zaman Takılır?

Alyanslar çoğunlukla evlilik töreni içerisinde takılır. Evlilik törenin öncesinde, ortasında ya da sonrasında özel bir organizasyonla gelin ve damadın parmaklarındaki yerini alır. Bununla birlikte evlilik akdinden bağımsız olarak alyans takma töreni, çiftlerin evlilik sürecini nasıl planladığına göre değişkenlik gösterebilir.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Hangi Alyans Kullanışlıdır?

Bombeli ve ince detaylara ev sahipliği yapan alyanslar, diğer tasarımlara göre daha kullanışlıdır. Alyans modelleri arasında kalın alyanslar, gösteriş açısından çok daha etkileyicidir. 
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Alyans Nasıl Takılır?

Alyanslar, farklı yüzüklerle son derece eşsiz bir uyum kuran mücevherlerdir. Dolayısıyla hemen her türden yüzük ve diğer mücevherlerle aynı anda kullanılabilir.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Alyans Hangi Ele Takılır?

Alyans yüzük, evlilik töreninden önce sağ elin yüzük parmağında yer alır. Evlilik akdinin tamamlanmasının ardından ise erkek ve kadınlarda farklılık göstermemekle birlikte sol elin yüzük parmağına geçer.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Alyans Ve Tektaş Nasıl Takılır?

Evlilik akdinden önce kadın, tektaş pırlanta yüzük de kullanıyorsa alyans ve yüzüklerin aynı parmakta kullanılması yaygındır. Alyans yüzük modelleri, hemen her pırlanta tektaş yüzükle kusursuz bir birliktelik kurar.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Alyans Seçmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Alyans seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar; kalite, bütçeniz, kişisel beğeni ve beklentileriniz, tasarımdır. Tasarımın kişiselleştirilebilir olması, eşsiz aşkınızın nişanesi olacak yüzüğün karakterinizden izler taşımasını sağlayacaktır. Ayrıca alyansınızı mutlaka güvenilir ve sertifikalı ürün satışı yapan markalardan satın almalısınız.
Zen Pırlanta Zen Pırlanta

Alyans Nasıl Temizlenir?

Yumuşak uçlu diş fırçalarıyla alyanslarınızın temizliğini yapabilirsiniz. Hafif dokunuşlarla yüzüğünüzü kirden arındırabilir ve ardından durulayarak iz bırakmayacak temiz bir bezle kurulayabilirsiniz. Fakat kimyasal ya da parfüm içeren hijyen ürünlerinden alyansınızı uzak tutmanızda fayda vardır. Nişan yüzüğü temizliği yaparken de bu detaylara dikkat etmelisiniz.