Renkli
Taşlı Kolyeler

Renkli Taşlar Hakkında
Zen Pırlanta

Renkli Taşlı Pırlanta Kolyeler (Safir, Yakut, Zümrüt Kolye)

Derin Mavi SAFİR

Renkli taşların mücevher dünyasında apayrı bir yeri var. Her renkli taş pırlantaya kendi enerjisini katiyor ve kendine has hikayesiyle özel bir duyguyu simgeliyor. Yunancada "güzel şey" anlamına gelen safir, derin mavi rengiyle bağlılığı ve dürüstlüğü simgeliyor.

Efsanelerin taşı safir, soyluların göz kamaştıran mücevherlerinden günümüzde her zaman kullanılabilen zarif tasarımlara doğru masmavi bir yolculuk yaptı.

Hindistan'da mihracelerin zenginliklerinin ve güçlerinin bir işareti olarak kullandıkları safir, günümüzde bir çok farklı kıyafetle kombinlediğimiz mavi rengiyle bizi büyülemeye devam ediyor.

Cesaret ve Zaferin Taşı YAKUT

Cesaretin ve zaferin taşı olarak bilinen yakut, asırlardır kraliyet ailelerinin, sultanların ve asillerin vazgeçilmez mücevher taşlarından biri oldu. Kırmızı renginin tüm canlılığıyla parçası olduğu mücevhere ve onu takan kişiye müthiş bir enerji katan yakut, aynı zamanda aşkın ve tutkunun taşı. Yakutun enerjisi Zen Pırlanta'nın farklı modellerinde pırlantanın cezbedici aşıltısıyla buluşuyor ve göz alıcı bir zarafet ortaya çıkıyor.

Çarpıcı TANZANİT

Zen Pırlanta, dünyada tek bir yerde çıkan ve mücevher modasının son gözdesi olan "tanzanit'i pırlantalarla birleştiriyor. Doğada çok eski bir oluşum olan tanzanit, ilk kez 1967 yılında Tanzanyada Kilimanjaro Dağı'nın eteklerinde keşfedildi. Bu değerli taş, mavi ve mor tonlarının dans ettiği kadifemsi renklere sahip. Farklı ışıkların altında, kimi zaman sakin ve derin bir mavinin, kimi zaman da asaletin rengi morun tonları görülüyor Penelope Cruz, Anne Hathaway, Cate Blanchett ve Teri Hatcher gibi ünlüler kırmızı halıda tanzanitli mücevherleriyle boy gösteriyorlar. Dünyada popülaritesi gittikçe artan tanzanit, Zen Pırlanta'nın tasarımlarında pırlantalarla buluşarak farklı stillere sesleniyor Tanzanitin kişinin kendini daha iyi keşfetmesine, anlamasına yardımcı olduğuna inanılıyor. Dolayısıyla Zen Pırlanta koleksiyonundaki tasarımlar ruhunu keşfetmek, farkındalığını artırmak isteyenlere verilebilecek en anlamlı hediye. Stil gurulan, tanzanite olan ilginin her geçen gün artacağını ve dolayısıyla daha da değerleneceğini hatırlatarak şimdiden mücevher kutunuzda mutlaka yer almasını öneriyor.

Devamını Oku
Crealive zen-diamond.de