Servis-Bakım

Pırlantalı mücevherleriniz, günlük hayattaki kozmetik, sabun gibi çeşitli kullanım alışkanlıklarımızdan etkilenerek kirlenebilir. Altın yüzeyler ise, çizilebilir ya da ışıltısını kaybedebilir. Bu nedenle, mücevherlerinizin ilk günkü ışıltısını koruyabilmesi için belli aralıklarla bakıma ihtiyacı vardır.

Dilediğiniz Zen Pırlanta mağazasını ziyaret ederek markalı ya da markasız fark etmeden, tüm altın ve pırlantalı mücevherlerinize ücretsiz olarak bakım yaptırabilirsiniz. Bakım sırasında pırlantanız parlatılır ve kullanımdan kaynaklanan bazı bozulmalar onarılır. Zen Pırlanta, üretim kalitesi ve uzmanlığının verdiği deneyimle pırlantalı mücevherleriniz için en uygun koşullarla tamir hizmeti de sunuyor.
 
Elmas mücevherler
Elmasların asla suya, sabuna ya da parfüm vs. gibi kimyasallar ile temas etmemesi gerekmektedir. Suyla temas eden elmas mücevher zamanla sarımsı veya kahverengi bir renge dönüşür. Bu durumda mücevher deforme olabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. En uygun fiyatlarla mücevherinizin onarımı konusunda mağazalarımızdan destek alabilirsiniz.
 
Yüzüklerde ölçü değişimi
Misafirlerimiz dokuz ay içerisinde satın almış olduğu yüzüğü ücretsiz bir şekilde kişiye özel parmak ölçüsüne göre ürettirebilir. Bu avantaj her mücevher için bir defaya mahsus, sadece Zen Pırlanta misafirlerine özel bir uygulamadır. 
Dokuz ay sonrasında ise; Tektaş: 2.010 TL  Beştaş: 2.345 TL  Tasarım yüzük: 3.350 TL  ölçü işlemi en uygun maliyete misafirlerimize sunulur. (Evlilik alyansları dahil değildir.)
 
Saatler
Tüm saatlerimiz için pil, kayış ve kordon değişimi, bakla çıkarma-ekleme gibi konularda gerekli teknik desteği sağlamaktayız. 
Satın almış olduğunuz saatinizin bir yıl içerisinde pil değişimi ücretsizdir. Bir yıl sonrasında ise 503 TL’dir.
Kordon değişimi: 1.106 TL.
Köstekli saat zincir değişimi, cila bakım: 503 TL.
Saat kasa polisaj bakım (çizik, kaplama vs işlemi): 838 TL.