Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

Yıllar boyunca en güzel ve özel anlarımıza şahitlik yapan doğanın en değerli parçalarından pırlantaların bizimle bütünleşip mükemmel duruşuyla görenleri büyülemesini isteriz. İşte bu nedenle beğendiğimiz pırlantaların ve tarzımızla ve parmaklarımızla bizim için tasarlanmış gibi uyumlu görünmesi için pırlantaların boyutu oldukça önem taşır. 

Siz de pırlantaların karatlarına göre parmaklarınızda nasıl duracağını merak ediyorsanız bu yazımız sizin için!

Birbirinden etkileyici, göz alıcı modeller ve tasarımlarla pırlantalar, her kadına kendini en özel hissettiren hediyelerden biridir. Kendimize ya da sevdiklerimize sunacağımız bu güzel hediyelerin de duyduğumuz sevgi kadar mükemmel olmasını isteriz. Bunun için pırlantanın karatını ve diğer özelliklerini dikkate almak gerekir.

Özel günlerimizi daha da anlamlı kılan pırlanta yüzükler her stile ve özel ya da günlük kullanımlara hitap eden çeşitli boyut ve modelleriyle Zen Pırlanta’da sizlerle buluşmak için bekliyor.

Karat Nedir?

Karat, pırlantaların ağırlığını tartmak için kullanılan bir ölçü birimidir. Karat, pırlantanın görsel boyutuyla karıştırılmamalıdır çünkü karatla ölçülen, bir mücevherin büyüklüğü değil, ağırlığıdır.

Bir pırlantanın kaç karat olduğu o pırlantanın ağırlığıyla ilgilidir. Yüksek karatlı pırlantalarda karatın artmasına bağlı olarak fiyat da artmaktadır. Pırlantalarda karatlarına göre birçok sınıflandırılma mevcuttur. 

Sevdiklerinize pırlanta yüzük hediye etmek istediğinizde pırlantanın değerini belirleyen en önemli özelliklerden biri olan karatı göz önünde bulundurmanız gerekir. 

Zen Pırlanta’nın geniş ürün yelpazesiyle hem mükemmel pırlantayı bulabilir hem de ellerinizde bütünleşecek bir ışıltı elde edebilirsiniz.

Karat Büyüklükleri Fiyatı Nasıl Etkiler?

Pırlantalarda, karatın fiyat üzerindeki rolü oldukça önemlidir. Ancak, pırlantanın fiyatını belirleyen tek özellik karat değildir. Pırlantanın değerinin biçilip fiyatlandırılmasında rol oynayan en önemli faktörler 4C kuralıdır. Karat, renk, kesim ve berraklıktan oluşan 4C kuralında berraklık pırlanta üzerindeki doğanın izleri olarak adlandırılan lekeleri temsil eder. Renk, pırlantanın ton farklılıklarını gösterir. Karat pırlantanın ağırlığını ölçerken kesim ise pırlantanın parlaklığını ve ışıltısı belirleyen unsurdur. Kusursuz ve ustaca yapılmış bir kesim de pırlantanın fiyatı üzerinde diğer özellikler gibi belirleyici olur. 

Pırlanta yüzük seçerken renk, kesim ve berraklık değerlendirmesi yapıldıktan sonra bir pırlantanın karat ağırlığı belirlenerek fiyat biçilebilir. Büyük karatlı pırlantalar küçüklere oranla daha nadir bulunur ve bu nedenle daha değerli sayılır. Böylelikle karat arttıkça fiyatlarda da artış olur.

Zen Pırlanta’da tektaş yüzük modelleri arasında birçok farklı çeşit bulunmaktadır. Sizler de her bütçeye uygun pırlantaları Zen Pırlanta’da bulabilir, parmaklarınızda mükemmel duracak pırlanta yüzüklere güvenle ulaşabilirsiniz.

Tektaş Pırlanta Karatları Nasıl Seçilir?

Tektaş pırlanta almadan önce her birimiz seçimimizi nasıl ve neye göre yapacağımız hakkında düşünürüz. En iyi seçimi yapabilmek için öncelikli olarak düşünmemiz gereken şey pırlantayı kime, hangi özel gün için hediye edeceğiniz ve kişinin tarzıdır. Bu noktalar üzerinde düşünüp ne istediğinize karar verdiğinizde geriye kalan iyi bir bütçe değerlendirmesi yapmaktır. Karat ölçülerine göre fiyatlar da değişiklik gösterir. 0.10 karat, 0.20 karat, 0.30 karat, 0.40 karat ve 0.50 karat olmak üzere pek çok seçenek bulunmaktadır. Bütçenize ve zevkinize göre tercihler yaparak en iyi tektaş pırlanta yüzüğe sahip olabilirsiniz.

0.10 Karat Tektaş Pırlanta

Eşsiz, her zevke hitap eden ve bir ömür boyu kullanıma uygun birbirinden güzel tasarımlarıyla Zen Pırlanta 0.10 karat tektaş pırlanta yüzükler tarzında daha minimal dokunuşları seven kadınlar için mükemmel tercihlerden biri! 0.10 karat tektaş pırlanta yüzükler, sevgililer günü, yıldönümü gibi kutlamalar için verilebilecek benzersiz bir hediyedir. Aynı zamanda hem özel gün ve davetler hem de günlük kullanım için bütçenize uygun göz alıcı bir şıklık sunar.

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

0.20 Karat Tektaş Pırlanta

Evlilik yıldönümü, sevgililer günü, doğum günü ve anneler günü gibi özel günlerin yanı sıra günlük yaşamda da tercih ederek şıklığı yakalayabileceğiniz 0.20 karat tektaş pırlantalar, zarif ve sade olmak isteyen kadınların parmaklarında muhteşem duracak!

Zen Pırlanta’nın eşsiz tasarımları ve modelleriyle siz de en büyüleyici ışıltıya en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

0.30 Karat Tektaş Pırlanta

Zen Pırlanta, her bütçeye uygun fiyatları ve kalitesiyle sizlere en eşsiz tektaş pırlanta tasarımları ve modelleri sunuyor. Sevgiyi, mutluluğu ve güzel anların bir sembolü olan tektaş pırlanta 0.30 karat seçeneğiyle yalın bir tarz benimseyenlerin vazgeçilmezi olacak. 

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

0.40 Karat Tektaş Pırlanta

Eğer istediğim pırlanta biraz daha büyük ve gösterişli olmalı diyorsanız 0.40 karat tektaş pırlantaları çok beğeneceksiniz! Özel günler, davet ve gecelerdeki kullanımlara oldukça uygun olan 0.40 karat tektaş pırlanta yüzük modellerini ihtişamı yakalamak istediğiniz her anda şıklığınızın tadını çıkararak kullanabilirsiniz. Tarzınıza farklı bir dokunuş katan en güzel tektaş pırlanta yüzük modeller zenpirlanta.com’da ve tüm Zen mağazalarında sizleri bekliyor!

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

0.50 Karat Tektaş Pırlanta 

Girdiğiniz her ortamda özgün stiliniz ve parmaklarınızdaki ışıltıyla ön plana çıkıp üm bakışları üzerinize çekmek istiyorsanız Zen Pırlanta’nın birbirinden eşsiz tasarımlarıyla 0.50 karat tektaş pırlanta yüzük modellerini keşfedebilir, en güzel pırlanta yüzüklere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

 

Zen Pırlanta’nın en güzel duygulardan ilham alarak tasarladığı tektaş pırlanta yüzükler, her tarza, zevke, yaşa ve bütçeye uygun modelleriyle parmaklarınızda yer almak için bekliyor. Sizler de Zen Pırlanta’nın usta işçiliği ve özgün tasarımlarıyla dokunduğu pırlantaların ışıltılı dünyasını keşfedebilir, Zen ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?

 

Farklı Karatlar Parmağımda Nasıl Görünür?