Pırlantamın Bakımını Nasıl Yaptırabilirim?

Parlaklığı ile büyüleyici ve her daim ihtişamlı olan pırlanta, elmas madeninin işlenmesiyle ortaya çıkan en değerli taşlardan biridir. Yıllar boyu mücevher tutkunu kadınların vazgeçilmezi olan bu değerli taş, özel anların ve anlamlı hediyelerin de başrolünde yer alır. Yüzük, kolye, bileklik ve küpe gibi farklı formlarda tasarlanabilen ve zanaatkarların ince işçiliği ile ortaya çıkan pırlanta takılarla bulunduğunuz her ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu denli benzersiz ve özel olan bu takıların bakımını da eksiksiz şekilde gerçekleştirerek pırlantalarınızı uzun süre keyifle kullanabilirsiniz. Peki, pırlanta bakımı nasıl yapılır ve pırlanta bakımı hakkında bilinmesi gerekenler neler? Yazımızda Zen Pırlanta bakım önerilerini bulabilirsiniz.

Pırlanta mücevherler, bazı kozmetik ve temizlik ürünlerine yoğun bir şekilde maruz kalmaları durumunda sararabilir. Ayrıca kimyasal bileşenler ve bazı durumlarda vücudun salgıladığı kimyasallar, pırlanta mücevherlerin kararmasına neden olarak, pırlantanın muhteşem ışıltısını kusursuzlukla yansıtmasını engelleyebilir. Bu yüzden, pırlanta mücevherlerinizi dikkatli kullanmanız ve belli aralıklarla temizletmeniz mücevherinizin ilk günkü ışıltısını korumasını sağlayacaktır. Pırlantanızı ilk günkü kusursuzluğuyla kullanmak için, Zen’e başvurarak pırlanta mücevherinizi eski ışıltısıyla tekrardan buluşturabilirsiniz.

Pırlantamın Bakımını Nasıl Yaptırabilirim?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,11 Karat Kalp Baget Pırlanta Kolyeye göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Pırlanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Pırlanta bir mücevhere sahip olmak kadınlar için kendilerini değerli ve özel hissetmekle eş anlamlıdır. Bu denli eşsiz bir duygu yaratan pırlantaların benzersiz şeklini ve özgün tasarımlarını korumak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Pırlantalarda zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak taşların parlaklığında azalma ve kirlenme meydana gelebilir. Periyodik şekilde bakımı gerçekleştirilen bu nadide taşlar, yüzyıllar boyunca özel görünümlerini koruyabilir. Peki, pırlanta bakımı ve temizliği nasıl yapılır, pırlanta yüzük nasıl temizlenir? Bu konuda izlemeniz gereken birkaç yöntem var. 

Pırlanta yüzük temizliği için evinizde uygulayacağınız yöntemler olsa da en doğru ve etkili temizlik için bir profesyonelden destek almanızı öneririz. Pırlantalarınızı Zen Pırlanta’ya getirerek işin uzmanı olan yetkili üreticilere teslim edebilir, gerekli temizlik işlemlerini yaptırabilirsiniz. Ayrıca mücevher üzerindeki tırnaklarda eğilme ve gevşeme gibi problemler oluştuysa bunu da kontrol ettirebilirsiniz.

Pırlantamın Bakımını Nasıl Yaptırabilirim?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,72 Karat Baget Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Pırlanta Nasıl Parlatılır?

Pırlanta, sert görünümüne rağmen hassas yapıda bir taştır. Çeşitli kimyasallar ve kozmetik ürünlerle temas eden pırlantalar, zaman içerisinde parlaklığını ve göz alıcı görünümünü yitirebilir. Ancak bu pırlantanızın yeniden ışıl ışıl parlamayacağı anlamına gelmez.

Pırlanta parlatma işlemi için evde bakım önerileri olsa da bu yöntemlerin net bir sonuç verdiği garanti edilemez. Bu nedenle pırlanta kolye, pırlanta bileklik ve tektaş parlatma gibi işlemler için bir profesyonelden destek almanız en doğrusu olacaktır. Eğer pırlantanız parlaklığını yitirmişse size en yakın Zen Pırlanta mağazasını ziyaret edebilir, mücevherinize risk almadan bakım yaptırabilirsiniz.

Pırlantamın Bakımını Nasıl Yaptırabilirim?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,24 Karat Tektaş Pırlanta Küpeye göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Pırlanta Takı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta takılarınızı uzun süre boyunca kullanmak için temizlik ve bakım konusunda hassas davranmalı ve özenli olmalısınız. Mücevherlerinizi kullanırken bazı noktalara dikkat ederek taşların ilk günkü parlaklığını ve görünümünü muhafaza etmesini sağlayabilirsiniz. İşte, pırlanta kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Pırlanta yüzük kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada, ürünü klordan ve kimyasal maddelerden uzak tutmak yer alır. Bunun yanı sıra yüzük ve bileklik gibi takılarınızı ev temizliği gibi ağır işlerde ve spor sırasında kullanmayın.
  • Havuz keyfi yaparken pırlanta yüzük, küpe, bileklik ve kolye gibi mücevherlerinizi çıkarın. Klor, pırlantanın kolayca parlaklığını yitirmesine sebep olur. Ayrıca havuzda yüzerken mücevherlerinizi kaybetme riskiniz de hayli yüksek.
  • Pırlanta küpelerinizi ve kolyelerinizi deodorant, saç spreyi, parfüm ve diğer kimyasal içerikli ürünlerden korumalısınız. Ayrıca küpelerinizi kendi kutusunda ve birbirleri ile temas etmeyecek şekilde muhafaza etmeye özen gösterin.
  • Gün içerisinde rutin olarak yaptığınız bakımları tamamladıktan sonra mücevherlerinizi takmaya özen gösterin.
  • Mücevherlerinizi kendi kutusunda veya kese içerisinde saklamayı tercih edin.

Pırlantamın Bakımını Nasıl Yaptırabilirim?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,30 Karat Işık Seli Pırlanta Bilekliğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Pırlanta Bakım Garantisi Nedir?

Pırlanta mücevherler, günlük hayattaki kullanım alışkanlıklarından etkilenerek kirlenebilir ve altın yüzeyleri çizilebilir. Bu, kullanım sonucu oluşan son derece normal bir süreçtir. Siz de pırlantalarınızın ilk günkü gibi parlamadığını mı düşünüyorsunuz? O halde dilediğiniz Zen Pırlanta mağazasına uğrayarak sadece markalı ya da markasız takılarınıza gerekli bakımı yaptırabilirsiniz. Üstelik bu hizmet size Zen Pırlanta ayrıcalığı ile ücretsiz olarak sunulur. Kullanım sıklığınıza ve alışkanlıklarınıza bağlı olarak bakım işlemini altı ayda bir veya yılda bir kez yaptırabilirsiniz. Bakım sırasında kullanım kaynaklı olan deformasyon ve bozulmalar onarılarak pırlantanız ilk günkü parlak haline getirilir.

Zen Pırlanta web sitesinde satılan tüm ürünler, özel mücevher sertifikası eşliğinde ve ömür boyu Zen Pırlanta bakım garantisi altında sizlerle buluşur. Zen Pırlanta, mücevherlerinizin bakımı için her türlü desteği size sunar. Zen Pırlanta garanti koşullarının geçerli olması için başka kurumların ve üçüncü şahısların ürüne herhangi bir müdahalede bulunmaması şarttır. Pırlanta sertifika sorgulama, Zen Pırlanta garanti belgesi ve Zen Pırlanta garanti kapsamı hakkında daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz mağazaya uğrayabilir veya web sitesi üzerindeki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siz de birbirinden özel tasarımların bir arada sunulduğu pırlanta mücevherleri hemen keşfedebilir, Zen Pırlanta ayrıcalığını deneyimleyebilirsiniz.