2-22 TEMMUZ
BÜYÜK ZEN PIRLANTA
İNDİRİMİ

Nasıl Bir Tektaşla Evlenme Teklifi Yapılır?

Evlilik bazen kurduğumuz bir hayal, bazen bir hayal kadar güzel bir gerçektir. Geçmişte çoğu zaman sadece aileler arasındaki bağı güçlendirmek ve sağlıklı bir toplum kurmak adına yapılan evlilikler, bugün hepimiz için çok daha romantik bir anlam taşır. Sevdiğimiz kişiyle bütün yaşamımızı ve anılarımızı paylaşmak, ortak bir hayat kurmak isteriz. Bu istek doğrultusunda evlilik teklifi etmek belki de hayatımızın en heyecanlı anlarından biridir. Bu nedenle evlilik teklifi ederken her şeyin mükemmel olması ve hep hatırlanması için çaba gösteririz. İşte bu yüzden, birlikte bir ömür yaşamayı teklif edeceğimiz insan için nasıl bir yüzük seçeceğimiz hakkında çok düşünürüz. Peki evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalıdır? Bu yazımızda sizlere evlilik teklifi yüzükleri ile ilgili bilgiler ve fikirler sunacağız.

Nasıl Bir Tektaşla Evlenme Teklifi Yapılır?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,19 Karat Forevermark Cornerstones Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalıdır?

Hayatınızı birlikte sürdürmek istediğiniz insanı buldunuz, ona unutulmaz bir evlilik teklifi etmek ve parmağına çok zarif bir yüzük takmak istiyorsunuz. En doğru tercihi yapabilmek için karşınızdaki insanın ne sevdiğini ve en önemlisi de yüzük ölçülerini bilmeniz gerekir. Bunları bildikten sonra yapılacak olan, önünüzdeki seçenekler arasında bir karar vermektir. Peki bu kararı verirken nelere dikkat etmeliyiz?

Evlilik teklifi yüzüğü olarak genellikle tektaş gibi daha sade fakat şık yüzükler tercih edilse de; safir, yakut, zümrüt, beştaş yüzükler de seçenekler arasındadır. Birbirinden farklı görünümleriyle parmaklarımızı süsleyen yüzüklerimizdeki göz alıcı taşların her biri değerli bir anlam taşır.

Pırlanta Yüzük Seçenekleri Nelerdir?

Pırlantaların hikayesi, güzelliklerinin bir parçasıdır. Bazı araştırmacılar, milyarlarca yıl öncesine dayanan geçmişleriyle birçok dönemde birçok toplumu büyüleyen pırlantaların ilk olarak Hindistan’da keşfedildiğine ve kutsal olarak görüldüğüne inanır. Birçok toplumda sağlık, zenginlik, saflık ve ışıkla bağdaştırılan, daha sonrasında da günümüze kadar sonsuz aşkın bir sembolü olarak gelen pırlanta yüzükler, evliliği ve çiftlerin yeni bir hayata attıkları ilk adımları temsil eder.

Tektaş pırlanta, tamtur, beştaş gibi birçok seçeneğiyle aşkımızın bir sembolü olarak parmaklarımızı süsleyen pırlantalar arasında evlilik için en çok tercih edilenler, tektaş yüzüklerdir.

Nasıl Bir Tektaşla Evlenme Teklifi Yapılır?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,44 Karat Forevermark Cornerstones Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Işıl Işıl Bir Tektaş Yüzük

Tektaş yüzükler, sadece bir pırlantaya sahip olup başka değerli taşlardan ziyade bu ana parçaya vurgu yapar. Evlilik teklifini taçlandıran bir yüzük olarak tektaş hem klasik hem de şıklığıyla ön plana çıkar. Ayrıca yüzüğü alan kişinin, yüzüğü veren için ‘’tek’’ olduğu anlamına gelir.

 Kesim, renk, berraklık ve karat olarak farklılık gösterebilen pırlantalar zamansız bir güzelliğe sahiptir. Bundan yüzlerce yıl sonra bile tektaş yüzüklerin klasik zarafetinden söz edeceğimizi düşünmek hiç de abartılı olmaz.

Nasıl Bir Tektaşla Evlenme Teklifi Yapılır?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,30 Karat Prenses Kesim Kare Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

 

Her Taşı Farklı Bir Anlam Taşıyan Beştaş Yüzük

Beştaş yüzükler de hem evlenecek olan hem de evli çiftler için özel bir tercihtir. Herkes tarafından kabul edilen bir anlama sahip değildir ve bu da, sizin temsil etmesini istediğiniz şeyleri temsil ettikleri anlamına gelir. Bir başka deyişle beştaş yüzüklerin anlamı, sizin ona yüklediklerinizdir.

Sevgi, bağlılık, güven, iletişim ve empati gibi bir ilişkinin temel ilkelerini temsil ettiğini söyleyebileceğimiz beştaş yüzükler, aynı zamanda tasarımı hakkında kişisel seçimlerinizi sunma imkanı da verir. Tıpkı anlamları gibi taşlarına, boyutuna, renklerine ve şekillerine de karar verebileceğiniz beştaş pırlantalar, herhangi bir anıyı bile unutulmaz kılabilir.

Zarif Bir Tamtur Yüzük

Yüzük şeridi boyunca küçük elmasların yer aldığı tamtur yüzükler hem ışıltılarıyla büyüler hem de ortadaki pırlantanın güzelliğini vurgular. Çarpıcı bir seçim olan tamtur yüzükler, zarif ve aynı zamanda ihtişamlı bir tercihtir.

Evlilik İçin Pırlanta Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlilik için pırlanta yüzük seçmek heyecanlı olduğu kadar da stresli bir deneyimdir. Bu deneyimi yaşarken aklımızda tutacağımız birkaç tüyo işimizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Pırlanta alırken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sayabiliriz:

     Tercih edeceğiniz yüzük, sonsuza dek takacağınız yüzüğünüz olabilir. Bu nedenle hangi renklerde bir yüzük istediğinizi düşünmeniz gerekir.

     Bütçeniz, size özeldir. Kendinizi rahat hissedeceğiniz fiyat aralıklarında yüzükler tercih edebilirsiniz.

     Sadece güzel bir yüzük değil, size yıllar geçse bile iyi hissettirecek bir yüzüğü seçmelisiniz.

     Yüzüklerinizi kendiniz de kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bunun için taşlara zarar vermeyecek doğru adımları araştırmalısınız.

Nasıl Bir Tektaşla Evlenme Teklifi Yapılır?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,20 Karat Oval Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

 

Minik Bir Tüyo! Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Yüzük parmağı dördüncü parmaktır ve çoğu insan evlilik yüzüğünü sol elin yüzük parmağına takar. Ancak tüm ülkelerde ve kültürlerde böyle değildir. Bazı ülkelerde sağ elin, edilen yemini fiziksel olarak temsil ettiği ile ilgili bir inanış vardır ve bu sebeple bu kültürlerde yüzük takmak için sağ el tercih edilir.

Bir inanış da sol elimizdeki yüzük parmağımızda bir damarın kalbimize kadar gittiği yönündedir. Bu inanış dolayısıyla yüzük parmağı, iki kalbin birbirlerine olan bağının  bir temsili haline gelmiştir.

Evlilik yüzüğünü sol elin yüzük parmağına takmak yıllar içinde ne kadar çok yaygınlaşmış olsa da bununla ilgili kesin bir kural yoktur. Birlikte olacağınız kişi ve takacağınız yüzükte olduğu gibi bu konuda da kendi kararlarınızla hareket edebilirsiniz.

Zen Pırlanta sizler için birbirinden şık, farklı yüzük modelleriyle anılarını parmaklarınızda yaşatmaya devam ediyor. Düşlediğiniz pırlanta yüzükler için mağazalarımızı ve internet sitemizi ziyaret edip evlilik yolundaki ilk adımınızı Zen farkıyla atabilirsiniz.