2-22 TEMMUZ
BÜYÜK ZEN PIRLANTA
İNDİRİMİ

Pırlantamın Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Aşkın, sevginin ve sonsuz bağlılığın sembolü olan doğanın en değerli parçaları pırlantalar, Zen Pırlanta’nın eşsiz tasarımları ile buluşuyor. Her tarza ve zevke uygun farklı modellerle hem kendiniz hem de sevdikleriniz için birbirinden özel pırlantaları seçebilir, en güzel anlarınızı unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. 

Pırlantanın benzersiz ışığını yansıtan yüzlerce pırlanta modeli Zen Pırlanta’nın zarif ve şık tasarımlarıyla sizlerle buluşmayı bekliyor. Doğanın özel parçaları pırlantaların en güzel modellerine Zen Pırlanta’da kalite ve güvenceyle sahip olabilirsiniz. 

Her kadının hayallerini süsleyen pırlantalar, dünyadaki en değerli taşlardan biridir. Özel günlerin vazgeçilmezi pırlantaların gerçek olup olmadığını kısa süre içinde kolayca tespit edebilir, Zen’in eşsiz tasarımlarını gönül rahatlığıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Pırlantanın özünü oluşturan elmasın içerisinde oldukça yoğun düzeyde saf karbon bulunur. Elmas bu özelliğiyle, doğal yollarla oluşan en sert maddedir. Bununla birlikte tüm pırlantalar aynı sertlikte ve ışıltıda değildir. Bu da mücevher tutkunlarını pırlanta nasıl anlaşılır sorusu ile baş başa bırakır. Birbirinden güzel pırlantalara güvenli bir şekilde sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bir pırlantanın gerçek olup olmadığı da bunlardan biridir. Bu nedenle bir pırlanta almadan önce bazı araştırmalar yapmanız gerekir. Pırlantanızın gerçek olup olmadığını anlamak için uygulayabileceğiniz yollar olsa da güvenilir bir sonuç isteyenler için pırlanta konusunda deneyime sahip ve alanında uzman ekibiyle Zen Pırlanta, sizlere daima yardımcı olacaktır. 

Pırlantanın 4C Özellikleri Nedir?

Pırlanta satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Modeliyle ve tasarımıyla hayallerinizdeki o benzersiz pırlantayı bulduğunuzda kalitesinden emin olmak için 4C özelliğini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Pırlantayı sınıflandırırken kullanılan 4C kuralı, karat, kesim, renk ve berraklıktan oluşur.

Karat, pırlantanın ağırlığına verilen isimdir ve pırlantanın değerinin belirlenmesinde önemli faktörlerden biridir. 

Kesim, pırlantanın ışıltısını ortaya çıkaran önemli özelliklerden biridir. Pırlantanın kesimi ne kadar iyiyse, pırlantanın parıltısı da o kadar güçlü olur. Kesimi usta ellerde yapılmış bir pırlanta ışığı en güzel şekilde yansıtır.

Pırlantada renk, sarıdan beyaza doğru ilerleyen bir skalaya sahiptir. Pırlanta renksize ne kadar yakınsa o kadar değerli sayılır. Pırlantalar arasındaki renk farklılıkları o kadar belirsizdir ki, renklerin uzmanlar tarafından ayrıntılı bir şekilde incelenerek değerlendirilmesi gerekir. Pırlantalar tonlarına göre D-Z arasında harflerle sınıflandırılır. 

Berraklık, “doğanın parmak izleri’’ olarak bilinen, pırlantanın içinde olan lekeleri ve doğal özellikleri yansıtır. Pırlantanın berraklığı, uzmanlar tarafından doğru ışık altında incelenerek belirlenir.

Pırlanta Testleri ve Güvenilirliği

Kadınlar için bir vazgeçilmez olan pırlantalara ilgi her geçen gün artmaktadır ve bu nedenle imitasyon pırlantaların üretimi de oldukça yaygınlaşmıştır. Sizler de unutulmaz anların ve özel günlerin tamamlayıcısı olan pırlantaların gerçek olup olmadığını kısa süre içinde tespit edebilirsiniz. Pırlantayı anlamanın en doğru yolu; onun ışığı kırma ve güçlü şekilde yansıtma özelliğini test etmekten geçer. Işığa maruz kalan pırlantanın içerisinde, hiçbir ışık yansıması bulunmaz. Zen Pırlanta, “hologramlı mücevher” uygulamasıyla mücevherinizin saflığını en doğru şekilde keşfedebilmenizi sağlıyor. Zen ayrıcalıklarıyla pırlanta ışıltısını güvenle yaşamınıza taşıyabilirsiniz.

Doğanın en değerli parçalarından biri olan pırlantalar, benzersiz ışıltısıyla gözleri kamaştırır. Gerçek olmayan pırlantalar ise farklı renkte ışıkları yansıtır. Eğer pırlantada çok renkli bir yansıma oluyorsa taş çok düşük kalitede ya da sahtedir. Usta bir işçilikle bezenmiş eşsiz bir pırlantaya sahip olmak için sahte bir pırlantanın nasıl tespit edildiğini ve hangi yöntemler kullanılarak yapıldığını bilmeniz son derece önemlidir. Evlerinizde uygulayabileceğiniz su testi, sis testi, metal ayarı ve montaj kontrolü, UV ışık testi, büyüteç ile inceleme gibi birçok pratik testle siz de pırlantanızın gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak, bu testlerin sonucu kesin ve güvenilir olmayabilir. Güvenilir bir sonuç için Zen Pırlanta’nın profesyonel ekibinden destek almanızı öneririz çünkü evde yapılan herhangi bir pırlanta tespit yöntemi kesin olarak kabul edilmemektedir. En doğru tercih için profesyonel ve güvenilir Zen Pırlanta’nın ışıltılı dünyasını keşfedebilir, Zen Pırlanta’nın uzman ekibinden yardım alarak güvenilir bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Pırlanta Sertifikası Nedir?

Pırlanta sertifikası, renk, karat, berraklık ve kesim özellikleri başta olmak üzere pırlantanın teknik özelliklerine uygunluğunu ve orijinalliğini gösteren belgedir. Bu nedenle pırlanta ürünlerin sertifikalı olmasına dikkat edilmeli ve pırlanta sertifikası olmadan pırlanta alınmamalıdır.

Sertifikaları veren kuruluşlar da oldukça önemli bir yer tutmaktadır. HRD ve GIA bu konuda en güvenilir ve dünyaca kabul gören kuruluşlarıdır. HRD Antwerp, dünyanın pırlanta merkezi Belçika’da yer alır ve kuruluşun Türkiye’de de merkezi bulunmaktadır. GIA (Gemological Institute of America), Amerika merkezli bir kuruluştur ve sertifikaları dünyanın her yerinde kabul görmektedir.

Pırlanta Güvenilirliği Nedir?

Pırlantanın gerçek olup olmadığını anlayabilmek amacıyla bazı testler kullanılır. Uygulanan testler aracılığıyla pırlantanızın gerçek olup olmadığını anlamanız mümkün olsa da güvenilir bir sonuç için Zen Pırlanta’nın profesyonel ekibinden destek almanızı öneririz çünkü evde yapılan herhangi bir pırlanta tespit yöntemi kesin olarak kabul edilmemektedir. Pırlantanın yapısına hakim biri değilseniz gerçek pırlantayı ayırt etmeniz zor olacaktır. Bu nedenle pırlanta güvenirliği söz konusu olduğunda danışılması gereken pırlanta konusunda deneyimli ve profesyonel olan kişilerdir. Bu konuda Zen Pırlanta ailesi olarak her zaman olduğu gibi güvenirliğimizle de yanınızda oluyoruz!

Pırlantanın gerçek olup olmadığını anlamak için profesyonel bir pırlanta uzmanından yardım almanız sizin için en doğru tercih olacaktır. Pırlanta konusunda profesyonel biri, pırlantanın gerçek olup olmadığını kesin ve net olarak tespit edecektir çünkü bu alanda profesyonel olan insanlar pırlantanın gerçek olup olmadığını belirlemek için kanıtlanmış birçok yöntem ve araç kullanırlar.

 

Sevgi, güven ve bağlılığı temsil eden göz alıcı pırlantaları uzun yıllar mutlulukla kullanabilmeniz için Zen Pırlanta sizlere şıklığı ve beraberinde gereksinim duyduğunuz her desteği sağlıyor. Zen Pırlanta, en güzel anlarınızı daima ışıltıyla hatırlamanız için birbirinden şık pırlantaları kalite ve güvenceyle sizlere sunuyor. 

 

Benzersiz, özgün tasarımlarıyla tüm kaliteli pırlantaları zenpirlanta.com’da ve tüm Zen Pırlanta mağazalarında bulabilirsiniz!

 

Pırlantalarınızın gerçek olup olmadığı anlamak için evde yapabileceğiniz bazı testler olduğunu duymuş olabilir ya da videolar görmüş olabilirsiniz. Burada çeşitli yöntemlerden bahsedilir ancak asla sağlıklı olmayacağı için biz bu yöntemleri önermiyoruz. Pırlantanızı bir pırlanta markasından almanız daha avantajlıdır. Çünkü marka güvendir. Ürünün garantisini verebilir size detaylı bir şekilde yardımcı olabilir. Birçok seçeneği değerlendirmenize sunabilir. Çünkü işi pırlantadır. 

Başka yerlerden alınmış veya hediye gelmiş pırlantalarınızı incelemek üzere Zen Pırlanta' ya getirebilirsiniz.