Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

 

Bildiğiniz gibi bir yüzük aldığınızda bazen ölçüsü parmağınıza uymaz. Bu durumda parmağınızın ölçüsü alınır ve yüzük size uygun olarak büyütülür veya küçültülür. Bu seçtiğiniz yüzük kesilerek yapılır. Ancak bu işlem son derece sağlıksızdır. Çünkü yüzüğün orijinal formu bozulur ve pırlantaların düşme ihtimali artar. Zen Pırlanta’da ise seçtiğiniz yüzük sizin parmak ölçünüze uygun olarak yeniden yapılır. Bilirsiniz ki bu yüzüğü takan ilk kişi siz olursunuz.

Yüzük ölçüsü, parmağın ölçüsü alınarak belirlenir. Özellikle evlilik teklifi yüzüklerinde doğru ölçünün belirlenmesi, arzu edilen tasarıma ulaşılmasını sağlayacaktır. Parmak ölçüleri kişiden kişiye farklılık gösterebilir, bu durumda standart ölçülerin kullanılması önerilir. Ölçüler, 19-28 arasında değişiklik gösterir. Yüzük iç çapı ve parmak çevresinin mm cinsinden değeri farklı bir numaraya denk gelir.

Yüzük ölçüsü nasıl alınır sorusu kapsamında, ölçülerin profesyonel yöntemler kullanılarak alınması gerekir. Evde uygulanabilecek yöntemler, ölçünün doğru alınmasını engelleyebilir. Zen Pırlanta, yüzük ölçüsünün doğru alınabilmesi adına özel bir hizmet sunar. Zen Pırlanta tüm süreçleri düşünerek sizlerin süreç içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşmanızı engelliyor.

Ölçü Değişimi

Satın alınan yüzüğün ölçüsü uygun olmadığı durumlarda yüzükte yapılan küçültme ya da büyültme işlemleri, ölçü değişimi olarak adlandırılır. Bu işlem mücevher kalitesini etkileyebileceğinden Zen Pırlanta, evlilik alyansları hariç pırlanta yüzüklerde; internet mağazalarına özel bir kereye mahsus sizler için parmağınıza uygun yeni bir yüzük üretir.

Satın alınan yüzük tasarımı, istenilen ölçüye uyarlanır. Böylelikle yüzükte ölçü değişimi, tekrar yüzük üretimiyle gerçekleştirilir. Çok özel bir işlem olan ölçü değişimi ile istenilen yüzüğe zahmetsiz bir şekilde sahip olmak mümkün hale gelir. Bu işlem, sipariş alımını takip eden 9 ay içerisinde gerçekleştirilir.

Birbirinden estetik ve gösterişli pırlanta yüzüklere ev sahipliği yapan Zen Pırlanta; yenilikçi tasarımlarını her zaman çok özel fiyatlarla sizlere sunuyor. Lüksü zarafetle harmanlayan Zen’in pırlanta yüzük koleksiyonunu inceleyebilir, aradığınız tasarımlara sahip olabilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Şık ve zarif modelleri ile kadınların kalbini mest eden pırlanta yüzükler, her parmak için uygun olacak şekilde farklı ölçülerde üretiliyor. Alacağınız yüzüğün ölçüsünden emin değilseniz, standart ölçü olarak yüzüğü seçmeniz yeterlidir. Eğer bu yüzük ölçüsü uymazsa Zen Pırlanta’nın 9 ay içerisinde ölçü değişim hakkından faydalanarak kolayca değişim sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar evde farklı yöntemler kullanarak yüzük ölçüsünü öğrenmek mümkün olsa da bu yöntemler çok da sağlıklı değildir. Bu yüzden yüzük ölçünüzü doğru şekilde öğrenmek için size en yakın Zen mağazasına uğrayabilir, ölçünüzü öğrendikten sonra ışığınızı yansıtan Zen pırlanta yüzük modelini, deneyerek güvenle satın alabilirsiniz.

Telefondan Yüzük Ölçüsü Alma

Yüzük ölçüsü alma teknikleri arasında öne çıkan yöntemlerden biri, telefondan online yüzük ölçüsü alma tekniğidir. Bu yöntemi uygulamak isterseniz, çeşitli online olarak sunulan uygulamalardan denemeler de gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz size en yakın Zen mağazasına uğrayarak misafirimiz olabilir, yüzük ölçünüzü kesin olarak öğrenmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Tablosu

Yüzük ölçüsü değerini doğru şekilde öğrenmek için yüzük ölçüsü tablosundan yararlanabilirsiniz. Yüzük ölçüsü tablosu, doğru yüzük ölçüsü alma konusunda yararlanılan bir tablodur. Evde yüzük ölçüsü alma yöntemleri ve bazı tekniklerden faydalanarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

Zen Pırlanta, 9 ay içerisinde ölçü değiştirme hakkı sunarak olası değişim sürecini en sorunsuz ve kolay şekilde atlatmanızı sağlıyor!

Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük ölçüsü kiloya, cinsiyete ve hatta ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Türkiye'de kadınların en küçük yüzük ölçüsü 8’den başlayıp en yüksek 28’e kadar çıkarken Türk kadınlarının ortalama yüzük ölçüsü 12-13 olarak biliniyor.

Her ne kadar kilo ile yüzük ölçüsü arasında bağlantı kurmak mümkün olsa da yalnızca kiloya bakarak ölçü tahmininde bulunmamak gerekiyor. Bunun yerine online yüzük ölçüsü hesaplama yöntemi ya da evde kolayca uygulanabilecek diğer yöntemlerle de yüzük ölçünüzü bulabilirsiniz.

Parmak yüzük ölçüsü alma yöntemleri arasında en sık tercih edilenler genellikle evde uygulanan oldukça pratik yöntemlerdir. Ancak bu yöntemlerin çok da güvenilir ve sağlıklı olmadığı söylenebilir. Dilediğiniz Zen mağazasına uğrayarak yüzük ölçünüzü en doğru ve kolay şekilde öğrenebilirsiniz. 

Dilerseniz online yüzük ölçüsü hesaplama yöntemi ile yüzük ölçünüzü öğrenebilir dilerseniz de aşağıdaki yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

1. Yöntem: Çevre Bulma

  • Elinizde satın alacağınız ve takmayı düşündüğünüz parmağınıza uygun bir yüzüğünüz yoksa şerit halinde bir kağıt ya da bir parça tel alın.
  • Elinize aldığınız tel ya da kağıt şeridi parmağınıza sararak iki ucun birleştiği noktayı kalemle işaretleyin.
  • Milimetre ölçüsüne sahip olan bir cetvel kullanarak kağıtta işaretlediğiniz yere kadar olan kısmı ölçün.
  • Bulduğunuz değer, yüzüğü takmak istediğiniz parmağınızın çevre uzunluğunu temsil eder.
  • Yüzük ölçüsü tablosundan bulduğunuz çevre değerine karşılık gelen ölçüyü bularak siparişini doğru ölçüde verebilirsiniz.

2. Yöntem: Çap Bulma

  • Öncelikle, daha önce taktığınız bir yüzüğü elinize alın.
  • Milimetre cinsinden ölçüm yapan bir cetvele ihtiyaç bulunmaktadır.
  • Diğer adımda yüzüğü düz bir zemine yerleştirerek ve yüzüğün iç çapını uçtan uca ölçün.
  • Son olarak, cetvelde karşılık gelen değeri inceleyerek ve buna uygun ölçülerde yüzük tercih edebilirsiniz.