Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Doğanın en nadide parçalarından biri olan pırlantalar, Zen’in farklı ve eşsiz tasarımlarla süslediği modellerle sizleri ve çevrenizdekileri büyülemeye devam ediyor. 

Klasik ve modern duruşlarıyla her tarza ve kombine hitap eden pırlantalar, farklı kesim ve modelleriyle Zen Pırlanta’da sizlerle buluşuyor.

En özel günlerinizde, sevdiklerinize ya da kendinize hediye ederek unutulmaz kılacağınız her anıyı Zen Pırlanta, şık ve özgün dokunuşlarla süslüyor.

Sizler de zenpirlanta.com üzerinden ve tüm Zen Pırlanta mağazalarını ziyaret ederek Zen ayrıcalığını deneyimleyebilir, göz alıcı pırlantaları en güzel hikayelerinizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

Pırlanta Kesimleri Nelerdir?

Tabiatın en zarif ve ışıltılı taşı pırlantanın şekillendirilmesi ustalık ve zanaatkarlık gerektirir. Pırlanta kesimi, son derece zahmetli ve incelikli bir işlemdir. Tam da bu yüzden pırlanta zanaatkarları, berraklığa ve simetriye üst düzey titizlikle dikkat eder. Elmaslar birbirine sürtülerek, pırlantayı oluşturan oval hatlar ve çizgiler oluşturulur. Son aşamada ise kusursuz ışıltısıyla parıldayan pırlantanın faseti belirlenir.

Bir pırlanta ne kadar kusursuz bir kesime sahipse, o kadar parlak ve güzel bir ışık saçar. Her yaşa, zevke ve tarza hitap eden birçok kesim ve modelle tüm anlarınızın vazgeçilmez bir parçası olur.

Yüzyıllar boyunca var olan pırlantaların, her tarza hitap edecek çizgilere sahip birbirinden farklı kesim çeşitleri, yuvarlak, baget, prenses, markiz, oval, kalp ve damla kesim olmak üzere birçok modelle Zen Pırlanta ayrıcalığını sunuyor. 

Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,33 Karat Işık Yolu Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Yuvarlak Kesim Pırlanta Nedir?

Yuvarlak parlak kesim pırlanta, en yaygın ve ışığı en iyi yansıtan pırlanta kesimlerinden biridir. 1919 yılında Marceel Tolkowsky tarafından tasarlanan yuvarlak kesim üzerinde bulunan 58 faset (pırlanta üzerindeki her bir yüzey) sayesinde pırlantanın göz alıcı ışıltısını en iyi şekilde yansıtır.

Klasikten moderne her stile hitap eden ve tüm özel anlarınızı taçlandıracak birbirinden özgün tasarımlar Zen Pırlanta’da sizleri bekliyor!

Baget Kesim Pırlanta Nedir?

En çok beğenilen modellerden biri olan baget kesim pırlantalar, köşeli ve dikdörtgen biçimiyle modern bir görünüm sunarak dikkatleri üzerine çeker.

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alan baget kesim pırlantalar, zarif görünümüyle tarzınızın şık ve vazgeçilmez bir tamamlayıcısı olur.

Baget kesim pırlantalar şık ve farklı kesimi ile bütün kadınların gözdesi olur, pırlantanın güzelliğini olduğundan daha göz alıcı kılar. Sizler de girdiğiniz her ortamda benzersiz ışığınızı yansıtmak isterseniz Zen Pırlanta’nın birbirinden güzel baget kesim pırlanta modellerine göz atabilirsiniz.

Prenses Kesim Pırlanta Nedir?

Prenses (kare) kesim pırlantalar sahip oldukları keskin çizgilerle pırlantalara modern ve farklı bir hava katar. Prenses kesim pırlantaların klasik ve modern çizgileri bir araya getiren duruşu, her zevke ve tarza göz alıcı bir ışıltı verir. En popüler modellerden biri olan Prenses kesim pırlantalar, eşsiz kesimi ile özel günlerin ve taçlandırmak istediğiniz her anın vazgeçilmezi olur. 

Zen Pırlanta’nın kusursuz bir işçilik ve eşsiz tasarımlarla süslediği prenses kesim pırlantalar, en güzel anlarınızın bir parçası olmak için sizleri bekliyor.

Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,20 Karat Prenses Kesim Kare Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Markiz Kesim Pırlanta Nedir?

18. yüzyılda yaşamış 14. Louis tarafından tasarlanan markiz kesim pırlanta, kralın sevgilisinden ilham alarak tasarladığı bir modeldir. Romantik bir hikâyeye sahip prenses kesimin en fark edilir özelliği taşın her iki uca doğru sivrileşiyor olmasıdır. Farklı kesimiyle prenses kesim, yüzük olarak kullanıldığında parmağı daha zarif gösterir. Romantik bir tarihin pırlantayla buluştuğu markiz kesim, Zen Pırlanta kalitesiyle sizlere eşsiz tasarımlar sunuyor.

Oval Kesim Pırlanta Nedir?

Yuvarlak kesime oldukça benzeyen oval kesim pırlanta, zarif görünümüyle parmakları olduğundan daha ince ve uzun gösterir. Oval kesim pırlantaları yuvarlak kesimden ayıran özellik, oval kesim pırlantaların uzun bir yapıya sahip olduğu için daha büyük görünebilmesidir.

Şık görünümüyle öne çıkan oval kesim pırlanta oldukça popüler ve gözde bir tercih olmaya devam eder.

Zen Pırlanta’da birbirinden benzersiz oval kesim pırlanta tasarımları bulabilir, en güzel anlarınızı ve kombinlerinizi eşsiz bir pırlantayla bütünleştirebilirsiniz.

Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,20 Karat Oval Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Damla Kesim Pırlanta Nedir?

Damla kesim pırlantalar, modern ve klasik çizgilerin bir araya geldiği ve oldukça sık tercih edilen modellerden biridir. Damla kesim pırlanta modeli, sahip olduğu şekilden dolayı bu ismi almıştır. Nostaljik bir hava taşıyan damla kesim pırlantalar günümüzde de her özel anın gözdesi olmaya adaydır.

Özellikle kadınların vazgeçilmezi olan damla kesim pırlanta yüzükler tarzınıza zarif bir ışıltı verir. Günlük kullanım ve özel günler için de mükemmel bir seçenek olan damla kesim pırlantalar, Zen Pırlanta kalitesi ve güvencesiyle uzun yıllar şıklığınızın vazgeçilmez bir parçası olacak.

Pırlanta Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Zen Pırlanta'da yer alan 0,45 Karat Damla Tektaş Pırlanta Yüzüğe göz atmak için resme tıklayabilirsiniz.

Zen Pırlanta, aşkın, sevginin ve bağlılığın simgesi pırlantaları kusursuz işçilikle ve özgün tasarımlarla şekillendirip sizlere sunmaya devam ediyor. Özel günlerde ve günlük kullanımda sevdikleriniz ya da kendiniz için tercih edebileceğiniz güzel bir hediye olan pırlantalar, Zen Pırlanta ayrıcalığını sizlerle buluşturuyor. 

Evlilik teklifi, yıldönümü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerinize ışıltılı bir dokunuş katacak pırlantalar mutluluğunu somut kılacak.

Zen Pırlanta, sizin kadar benzersiz pırlantalarla en özel anlarınıza eşlik edecek klasikten moderne birçok tasarımıyla ömür boyu gözdeniz olacak. 

Sizler de sevgiden ve aşktan ilham alarak tasarlanmış birbirinden güzel pırlantalara zenpirlanta.com.tr’den ve tüm Zen mağazalarından ulaşabilir, kalite ve güvenceyle alışveriş yapabilirsiniz.