2-22 TEMMUZ
BÜYÜK ZEN PIRLANTA
İNDİRİMİ

Piercing Nasıl Çıkarılır?

Piercing, vücudun farklı bölgelerinde kullanılabilen estetik ve zarif tasarımlarıyla ön plana çıkan takılardır. Kulakta da sıklıkla tercih edilen piercinglerin doğru kullanımı önemlidir. Piercingin doğru şekilde takılıp çıkarılması, rahat ve konforlu bir kullanım sağlar. Zen Pırlanta koleksiyonunda kendisine yer bulan ve pırlantanın muhteşemliğini üzerinde taşıyan piercing modellerinin kullanımı oldukça kolaydır.

Diğer küpelerle birlikte kulağın farklı bölgelerinde yaratıcı bir tarz adına tercih edilebilen piercing modellerinde tasarımın detaylarını ön planda tutarak takma ve çıkarma işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Peki ama piercing nasıl çıkarılır? Piercing çıkarmak için uygulanması gereken adımlar nelerdir? Adım adım piercing nasıl çıkarılabilir, detaylarıyla değiniyoruz…

Sıkışan Piercing Nasıl Çıkarılır?

Sıkışan bir piercingi çıkarmak için piercing üzerine bir miktar vazelin ya da yağ sürün ve piercingi nazikçe döndürün. Piercingin bulunduğu delik bu şekilde yumuşayacağı için küpenizi rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Sıkışan Piercing Çıkarmadan Önce Yapılması Gerekenler

Sıkışan piercingi çıkarmadan önce ilk olarak deliğin olduğu yerde herhangi bir ağrı bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer bir ağrı varsa piercing çıkarma işlemini ertelemeniz gerekebilir. Ağrının olmaması halinde piercingi çıkarmak için ilk olarak ellerinizi detaylı bir şekilde yıkayın. Ardından takı türünü değerlendirerek piercingin nasıl çıkarılabileceği hakkında bilgi sahibi olun.

Sıkışan Piercing Çıkarmada Kullanılacak Araçlar

Kulak piercing çıkarma noktasında kullanılabilecek çeşitli araçlar mevcuttur. Steril küpe iğnesi, sıklıkla kullanılan araçlar arasında yer alır. Fakat steril iğne profesyonel bir yöntemdir. Piercingin gevşetilmesi için tercih edilen bu tür bir iğne, piercingin deliğinden geçirilir ve piercingin arkasında bulunan diskin gevşetilmesine destek olur. Bir profesyonel tarafından yapılması gerekmektedir. Çok daha basit ekipmanlarla steril iğnenin etkisi elde edilebilir. Fakat ağrı ve dokuda iltihaplanma gibi bir durum var ise mutlaka bir sağlık uzmanının görmesi gerekmektedir.

Sıkışan Piercing Çıkartma Yöntemleri

Sıkışan piercing çıkarma yöntemleri, piercingin çok daha kolay ve pratik bir şekilde çıkarılmasını olanaklı hale getirir. Piercingi zorlanmadan çıkarmak için şu adımları uygulamanız mümkündür:

 •       Ellerinizi yıkayın.
 •       Piercingin takılı olduğu kulak bölgesini detaylı bir şekilde temizleyin.
 •       Piercing türüne göre uygun ekipmanları temin edin.
 •       Piercing türünü baz alarak çıkarma işleminde bulunun.

Bu adımları uygularken nazik bir şekilde hareket ettiğinizden emin olmalısınız.

Sıkışan Piercing Çıkarıldıktan Sonra Bakım

Sıkışan piercingi çıkardıktan sonra kulaktaki deliğin olduğu bölgeye uzmanların önerdiği kremi sürerek bu alanın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeyi düzenli bir şekilde dezenfekte etmeniz önemlidir. Bu şekilde bölgenin mikrop kapmasını önleyebilirsiniz.

Tragus Piercing Nasıl Çıkarılır?

Tragus piercing çıkarma işlemleri için uygulama öncesinde hazırlık yapılmalı ve uygun ekipmanlar temin edilerek piercingin türüne göre küpe, kulaktan yavaş ve nazik bir şekilde çıkarılmalıdır. 

Tragus Piercing Çıkarmadan Önce Hazırlık

Piercingi çıkarmadan önce ilgili bölgede hazırlık yapmanız gerekir. Elinizi temizleyip uygun araçları temin etmeniz son derece önemlidir. Hazırlık aşamasında, piercingi çıkardıktan sonra bölgeyi dezenfekte etmenizi sağlayan ürün ve ekipmanları da hazırlamalısınız.

Tragus Piercing Çıkarmada Kullanılacak Araçlar

Tragus piercing türüne göre çıkarma aşamasında kullanacağınız ekipmanlar değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak steril eldivenler, kremler gibi ürünlerin kullanılması küpenin çıkarılması adına yeterli olacaktır.

Tragus Piercing Çıkarma Adımları

Tragus piercing çıkarılması adına uygulanması gereken adımlar şu şekildedir:

 •       İlk olarak elinizi yıkayın.
 •       Piercing ve çevresini detaylı bir şekilde dezenfekte edin.
 •       Piercingin türüne göre çıkarma işleminde bulunun.
 • Piercingi çıkardıktan sonra ilgili bölgeyi temizleyin ve krem sürerek bu bölgenin yumuşamasını sağlayın.

Belirtilen adımların sırasıyla uygulanması, piercing çıkarma işlemlerinin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Tragus Piercing Çıkarıldıktan Sonra Bakım

Tragus piercingi çıkardıktan sonra kulakta delik olan bu bölgeyi dezenfekte edin. Düzenli olarak bölgeyi temizlemeniz, enfeksiyon riskinin minimize edilmesini sağlar. Ayrıca belirli aralıklarla krem uygulamasında bulunmanız da önemlidir.

Arkası Düz Piercing Nasıl Çıkarılır?

Arkası düz piercingleri çıkarmak için küpenin ön kısmında yer alan top ya da vidayı döndürerek gevşettikten sonra çıkarma işlemini gerçekleştirilebilirsiniz.

Arkası Düz Piercing Çıkarmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Arkası düz piercing çıkarma uygulamasının her adımında ellerinizi ve kulağınızı dezenfekte etmeniz gerekir. Ayrıca kullanacağınız ekipmanların tamamı steril olmalıdır.

Arkası Düz Piercing Çıkarmada Kullanılacak Araçlar

Piercingin ön kısmında bulunan vida ya da topu gevşetmek eldiven kullanabilirsiniz eldiven kaymayı önleyecektir. Bunun yanı sıra eldiven, çıkarma işlemlerinin her adımında hijyeninin sağlanmasına katkıda bulunur. Deldirme işleminizi gerçekleştirdiğiniz uzmanların önerdiği kremleri pamuklu çubuk kullanarak uygulayın. Bu, piercing bölgesinin temizliğini ve sağlığını korumaya yardımcı olacaktır.

Arkası Düz Piercing Çıkarma Adımları

Arkası düz piercinglerin çıkarılması adına şu işlemler ön plana çıkar:

 •       Ellerinizi temizleyin.
 •       Piercing etrafındaki cildi dezenfekte edin.
 •       Piercingin önünde yer alan parça hafifçe döndürülür. 

Son adım olarak piercingi delikten nazik bir şekilde çıkarın.

Arkası Düz Piercing Çıkarıldıktan Sonra Bakım

Arkası düz piercingi çıkardıktan sonra bölgeyi dezenfekte edin ve krem uygulamasında bulunun.

Halka Piercing Nasıl Çıkarılır?

Halka piercing çıkarma adına halkadaki kilit mekanizmasını açın, halkaların uçlarını birbirinden nazikçe ayırıp piercingi delikten yavaşça çekin.

Halka Piercing Çıkarmada Kullanılacak Araçlar

Halka piercingi çıkarmak için sterilize edilmiş cımbız, pamuk kullanabilirsiniz. Ayrıca piercingin kilit kısmının gevşetilmesi gerekir. Bu işlem, halkanın delikten çok daha kolay çıkmasını sağlayacaktır. Gevşetme işlemi sonrasında halkayı delikten nazik bir şekilde çıkarabilirsiniz. Cımbız ise pamuk yardımıyla ilgili bölgenin dezenfekte edilmesini sağlar.

Halka Piercing Çıkarma Adımları

Halka piercingi çıkarmak için uygulayabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

 •       Ellerinizi dezenfekte edin.
 •       Piercingin kilit mekanizmasını gevşetin.
 •       Halkaların uçlarını birbirinden nazik bir şekilde ayırın.

Son adım olarak halkayı delikten yavaşça çıkarın. Zen Pırlanta dokunuşlarıyla eşsiz bir şekilde tasarlanan piercing modellerinin her biri, son derece kolay takılıp çıkarılabildiği için rahat etmenizi sağlar.

Halka Piercing Çıkarıldıktan Sonra Bakım

Halka piercingi çıkardıktan sonra deliğin olduğu bölgede mutlaka hijyen adımlarını uygulayın. Ayrıca bölgenin yumuşaması adına belirli aralıklarla krem uygulamasında bulunmanız da oldukça önemlidir.

Halka Piercing Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halka piercing çıkarırken hijyen adımlarına son derece önem vermeniz gerekir. Bunun yanı sıra piercing modelini tanımanız, süreç içinde çok daha rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Yenilikçi ve zarif piercing modellerini sizlerle buluşturan Zen Pırlanta, şık tarzınıza unutulmaz bir dokunuşta bulunmanızı sağlıyor. Siz de koleksiyonda yer alan modelleri inceleyebilir, güvenilir ödeme yöntemleriyle satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.